2. ligové kolo BC4 a BC5 (reportáž a výsledky)

Tento víkend (14. a 15. apríl 2018) sa konali ďalšie dve ligové kolá v boccii, obe boli druhými pokračovaniami z minulého mesiaca a obe mali rovnakých víťazov ako prvé kolá. Jednalo sa o kategórie BC4 a BC5.

BC4

V sobotu sa telocvičňa ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave otvorila hráčom kategórie BC4. Bolo otázkou, či sa Samuelovi Andrejčíkovi podarí obhájiť víťazstvo z 1. ligového kola alebo sa niektorému z jeho protivníkov podarí uchmatnúť prvenstvo pre seba. Zo skupinovej fázy zaujali vysoké výhry Andrejčíka (ktorý postúpil zo skupiny bez straty bodu po výhrach 16:0 a 18:0) a Ďurkoviča (výhry 15:1 a 11:0) ale aj dramatický duel skupiny C medzi Martinom Strehárskym a Martinom Burianom, ktorý Strehársky zvládol vyhrať tesne 3:2.

Štvrťfinálové zápasy priniesli jasné víťazstvá Michaely Balcovej (14:0 nad Lýdiou Lazovou), Samuela Andrejčíka (8:0 nad Martinom Burianom) ale aj divoký zápas medzi Martinom Strehárskym a Michalom Galiovským, v ktorom prvý menovaný zvíťazil pomerom 12:7. Ďalej išiel aj Róbert Ďurkovič (výhra 7:1 nad Mariánom Klimčom). A tak sa stalo, že semifinálové dvojice opäť obstarali reprezentanti. Do finále postúpil Samuel Andrejčík po výhre 5:2 nad Michaelou Balcovou a v súboji dvoch “veteránov” bol úspešnejší Ďurkovič, ktorý poslal Strehárskeho do zápasu o 3. miesto po dramatickom víťazstve 5:4. Finále bolo reprízou toho minulého z 1. ligového kola a opäť v ňom uspel Samuel Andrejčík. Aj zápas o bronz priniesol rovnakého medailistu ako v 1. ligovom kole. Martin Strehársky vyhral nad Michaelou Balcovou.

BC5

V nedeľu sa odohralo 2. ligové kolo novej kategórie BC5. V ňom sa ako najväčší favorit ukazuje Ľuboš Kondela, ktorý už v skupinovej fáze ukázal, že to s obhajobou prvenstva z 1. ligového kola myslí vážne. Oba zápasy vyhral na nulu (10:0 a 4:0). Skupinová fáza tiež priniesla 2 kontumačné víťazstvá nad Michalom Kuťom a niekoľko tie-breakových výsledkov. Vo štvrťfinále prekvapila vysoká výhra Dušana Sotoniaka 13:4 nad Petrom Hudečkom. Sotoniak však už nestačil v semifinále na suverénneho Kondelu, s ktorým prehral 1:5. Druhou finalistkou sa stala Branka Soročinová, ktorá v dramatickom zápase s tie-breakovým vyvrcholením porazila Paulínu Ryšavú (2:2 – 1:0). No vo finále to bol opäť Ľuboš Kondela, ktorý sa po presvedčivom víťazstve 11:0 mohol opäť radovať z víťazstva. Bronz získal Dušan Sotoniak, ktorý Paulínu Ryšavú porazil 5:3.

Výsledky – 2. ligové kolo BC4 (.pdf)

Výsledky – 2. ligové kolo BC5 (.pdf)

Zdieľaj: