1. ligové kolo BC5 (reportáž + výsledky)

Sezóna 2019 sa naplno rozbehla a túto sobotu 2. marca sa opäť otvorili brány telocvične MŠ a ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave. Toto miesto totiž opäť hostilo turnaj vrámci série ligových kôl, tentokrát sa v 1. kole predstavili hráči z kategórie BC5, najnovšej vo veľkej boccistickej rodine. Tak, ako minulý týždeň, aj teraz sa hralo systémom základné skupiny + play-off. Keďže sa však jedna hráčka odhlásila a počet hráčov tak klesol z 9 na 8, hráči boli rozdelení do dvoch 4-členných skupín, pričom prví dvaja z každej skupiny postúpili rovno do semifinále.

V základných skupinách sme mohli vidieť pokračovanie suverénnej jazdy Ľuboša Kondelu, ktorý zatiaľ vyhral všetky domáce turnaje od otvorenia novej kategórie u nás. Po výsledkoch 7:0, 10:1 a 10:0 si zabezpečil semifinálovú účasť ako hráč s najlepším skóre po základnej časti. O druhé postupujúce miesto zo skupiny A zviedli tuhé súboje Dušan Sotoniak, Martin Tomaško a Denisa Oslejová. Situácia sa však zvrtla tak, že každý z troch uvedených mal popri prehre s Kondelom na konte rovnako 1 výhru a 1 prehru. Na skóre však postúpil do semifinále Dušan Sotoniak. V skupine B bola situácia čitateľnejšia. Z prvého miesta postúpil bez jedinej prehry Peter Varga a z druhého miesta jeho klubová kolegyňa Paulína Ryšavá. Zvyšné dve nepostupujúce miesta patrili Emílii Farbovej a Michalovi Vandlíkovi.

V prvom semifinále si Ľuboš Kondela poradil s Paulínou Ryšavou po relatívne vyrovnanom výsledku 5:2. Druhé semifinále zvládol Dušan Sotoniak, ktorý postúpil cez Petra Vargu po oveľa suverénnejšom výsledku 9:0. Súboj o 3. miesto sa stal reprízou zápasu v skupine, pretože opäť sa v ňom stretli Paulína Ryšavá a Peter Varga. A bol to práve Varga, ktorý sa tešil z bronzu po výsledku 4:2. Finále obstarali Kondela a Sotoniak a bolo sa veru na čo pozerať. Výsledkové skóre totiž ukazovalo pomerne vysoký výsledok 8:4. Na konci zápasu mal z neho radosť Ľuboš Kondela, ktorý tak pokračuje v “zlatej jazde” naprieč slovenskými turnajmi. Za odmenu získal aj triumf v ankete Boccista roka 2018 v kategórii BC5 a stal sa jej prvým držiteľom vôbec.

1. miesto

Ľuboš Kondela
2. miesto Dušan Sotoniak
3. miesto Peter Varga

V sobotu 9. marca sa vidíme opäť, tentokrát pri 1. ligovom kole BC2.

Výsledky (.pdf) | Fotogaléria (Facebook Boccia Slovakia)

Foto: Martina Kinčešová

Zdieľaj: