1. ligové kolo BC4 – reportáž a výsledky

V sobotu 17. februára sa v Bratislave v priestoroch ŠZŠ Nevädzová 3 uskutočnil prvý turnaj sezóny 2018, v ktorom sa predstavili hráči kategórie BC4. Na tento turnaj ich prišlo 11, Michal Kohútek sa z dôvodu choroby odhlásil. Naopak, do “rodiny” BC4 pribudol nový hráč Martin Farba.

ZÁKLADNÉ SKUPINY

Skupina A sa zúžila len na odohratie jedného zápasu, keďže vyššie spomínaný Michal Kohútek kvôli chorobe nedorazil. V tomto zápase sa spolu stretli Michaela Balcová a Miroslav Prášil a paralympijská medailistka si vďaka presvedčivému víťazstvu 11:1 zabezpečila nielen prvé miesto v skupine, ale aj postup do štvrťfinále.

V skupine B predviedol dominantné výkony Martin Strehársky, ktorý porazil Martina Roma 15:1 a Michala Galiovského 13:0. Súboj dvoch porazených potom lepšie zvládol Martin Rom a po tesnom víťazstve 5:4 sa mohol radovať z postupu do štvrťfinále.

Suverénne výkony podával aj Samuel Andrejčík v skupine C. Lýdii Lazovej nedal žiadnu šancu a vyhral najvyšším výsledkom turnaju 23:0 a Martina Buriana zdolal 7:1. Práve Martin Burian sa mohol tešiť z postupu do štvrťfinále, pretože Lýdiu Lazovú porazil 12:1.

Skupina D ponúkla zaujímavý zápas medzi Róbertom Ďurkovičom a Mariánom Klimčom, ktoré lepšie zvládol skúsenejší Ďurkovič, ktorý zvíťazil 6:3. Navyše pridal aj víťazstvo nad Martinom Farbom v pomere 13:0. Podobne nad nováčikom zvíťazil aj Marián Klimčo (12:0).

ŠTVRŤFINÁLE

Vo štvrťfinálových zápasoch sa udialo niekoľko zaujímavých udalostí. Samuel Andrejčík postúpil kontumačne priamo do semifinále, Róbert Ďurkovič si pripísal najvyššie víťazstvo v tejto fáze turnaju, keď porazil Martina Roma 17:0. Ďalej postúpila aj Michaela Balcová, ktorá zvíťazila nad Martinom Burianom 5:1 a najväčšiu drámu ponúkol zápas medzi Martinom Strehárskym a Mariánom Klimčom. Na jeho konci sa radoval Strehársky a to po tesnom víťazstve 3:1.

SEMIFINÁLE

Do semifinálových zápasov sa tak dostali reprezentanti. V prvom zápase proti sebe nastúpili Balcová a Ďurkovič. V zápase s množstvom bodov zvíťazil Ďurkovič 7:4. V druhom semifinálovom zápase bol Andrejčík suverénnejší, keď porazil Strehárskeho 7:2.

O 3. MIESTO A FINÁLE

V súboji porazených semifinalistov sa stretli Strehársky a Balcová. A skúsenejší Strehársky zvíťazil 5:2. Finále medzi Andrejčíkom a Ďurkovičom vyznelo lepšie pre Andrejčíka, ktorý zvíťazil presvedčivo 5:1 a stal sa tak prvým víťazom domáceho turnaju v tomto roku.

Tlačová správa (.pdf)

Výsledky (.pdf)

Zdieľaj: