1. ligové kolo BC3 (reportáž + výsledky)

Ďalším turnajom zo série 1. ligových kôl bolo 1. ligové kolo kategórie BC3. Toto kolo bolo špecifické preto, lebo počas neho bolo možné voliť vrámci prezidentských volieb do prenosnej volebnej urny. Túto možnosť využili aj mnohí hráči. Turnaju sa zúčastnilo 6 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch 3-členných skupín. Prví dvaja hráči následne postúpili do semifinále play-off.

Na úvod treba spomenúť, že z turnaja sa odhlásil Adam Burianek kvôli zdravotným problémom, no zároveň pribudol nový hráč – Šimon Ján Mizera hrajúci za ZOM Prešov. Základné skupiny nepriniesli až tak veľa vzruchu. V skupine A si Boris Klohna pohodlne postrážil postup z 1. miesta po víťazstvách 10:1 nad Ľubou Škvarnovou a 9:0 nad Františkom Fábrym. Z druhého miesta postúpila práve Škvarnová, ktorá nad Fábrym zvíťazila tesne 3:2. V skupine B zaujalo vysoké víťazstvo Miroslava Bielaka 12:3 nad Michalom Tižom. Obaja však postúpili ďalej a nováčikovskú daň tak zaplatil Šimon Ján Mizera.

Semifinálové zápasy priniesli oveľa viac dramatických mometov. Tým prvým bol určite zápas medzi Tižom a Klohnom. Súboj rebíčkových susedov vyšiel lepšie Tižovi, ktorý zvíťazil v napínavom zápase 6:5 a Boris Klohna sa tak musel uspokojiť len so zápasom o bronz. Aj druhé semifinále, ktoré sa stalo internou záležitosťou Farfalletty, prinieslo tesné víťazstvo 3:2, ktoré si pripísal Miroslav Bielak na úkor Ľuby Škvarnovej. Tá potom nestačila ani v zápase o 3. miesto na Borisa Klohnu a prehrala s ním 0:8. Finálový zápas mal príchuť odplaty Michala Tiža za debakel v skupine od Miroslava Bielaka. A skutočne sa tak stalo. V ďalšom napínavom zápase bol Tižo úspešnejší a zvíťazil 3:1.

1. miesto Michal Tižo

(asistent: Michal Tižo st.)

OMD v SR / Farfalletta

2. miesto Miroslav Bielak

(asistent: Ľuboš Kovalčík)

OMD v SR / Farfalletta

3. miesto Boris Klohna

(asistent: Michal Kall)

ŠK Boccia ZOM Prešov

Kompletné výsledky (.pdf) | Fotogaléria (Facebook Boccia Slovakia)

Zdieľaj: