1. ligové kolo BC2 (reportáž + výsledky)

Tretí turnaj v poradí ligových kôl, ktorý sa v sezóne 2019 odohral, bol určený hráčom v kategórii BC2. Nebola núdza o pár prekvapení aj o vysoké výsledky. Ako kolá predtým, aj teraz sa hralo v priestoroch ŠZŠ a MŠ Nevädzová 3 v Bratislave a aj teraz sa hralo systémom základných skupín s postupom do play-off.

Zápasy základných skupín priniesli niekoľko prekvapení. V skupine A to bolo víťazstvo Petra Novotu 5:4 nad slovenskou jednotkou a reprezentantom Róbertom Mezíkom. Na Mezíkovú obranu však treba dodať, že kvôli zdravotným problémom nebolo jasné, či na turnaj vôbec nastúpi. Prekvapenie bolo aj to, že nasadená trojka turnaja, Eliška Jankechová, nepostúpila zo svojej skupiny po 2 prehrách (2:3 s Michalom Breznayom a 1:3 s Adrianou Mateášikovou). Nepomohlo jej ani vysoké víťazstvo 10:0 nad Matejom Špánikom. Naopak, bez problémov postúpil do štvrťfinále Rastislav Kurilák, ktorý nadelil v dvoch zápasoch spolu 18 bodov a stratil len jeden. Bez prehry sa podarilo do štvrťfinále prebojovať aj Kristíne Kudláčovej.

Jazda Petra Novotu sa nezastavila ani vo štvrťfinále. Michala Breznaya porazil najvyšším výsledkom turnaja 17:0. Ďalej postúpila aj Kristína Kudláčová (výhra 4:2 nad Tomášom Dančom) a do toho správneho tempa sa dostal aj Róbert Mezík, ktorý vyprevadil Adrianu Mateášikovú z turnaja výsledkom 10:0. Do semifinále sa dostal po vyrovnanom zápase aj Peter Minarech a to vďaka výhre 4:1 nad Rastislavom Kurilákom.

Novota sa nezastavil ani v semifinále a členku širšieho reprezentačného tímu Kudláčovú porazil 6:3. Postúpil do finále, kde ho čakal najťažší možný súper – Róbert Mezík. Ten sa chcel pomstiť za prehru 4:5 v skupinovej fáze. Zápas o 3. miesto vyhral Peter Minarech, ktorý zdolal Kudláčovú 7:1. Späť k finále. Róbert Mezík tentokrát nepripustil žiadnu drámu a vyhral na pomery finále vysokým výsledkom 12:1. Okrem víťazstva na turnaji si Mezík domov odniesol aj výhru v Ankete Boccista roka 2018 v kategórii BC2.

Kompletné výsledky (.pdf) | Fotogaléria (Facebook Boccia Slovakia)

Budúci týždeň nás čaká 1. ligové kolo BC3.

1. miesto Róbert Mezík

ŠK Altius

2. miesto Peter Novota

ŠK Altius

3. miesto Peter Minarech

ŠK Altius

Foto: Michaela Balcová, Martin Kovács

Zdieľaj: