1. ligové kolo BC1 (reportáž + výsledky)

Prvý turnaj v roku 2019 pozná svojich víťazov aj porazených. Kto sa na turnaji bol pozrieť, videl azda všetko, čo mohol – najvyššie možné víťazstvá 24:0 a to hneď 2-krát, ale aj tie-break. Poďme si tento turnaj rozmeniť na drobné.

1. ligové kolo BC1 sa konalo 23. februára 2019 v priestoroch ŠZŠ a MŠ Nevädzová 3 v Bratislave. Na jeho začiatku prebehla súbežne s prvým hracím kolom aj klasifikácia nových háčov a na jeho konci sa zas odovzdávalo ocenenie Boccista roka 2018 pre hráčov v kategórii BC1. Hralo sa systémom skupiny + play-off. Z piatich trojčlenných skupín postúpili víťazi a traja najlepší z druhých miest do štvrťfinále.

Skupinová fáza priniesla pomerne veľa vysokých výsledkov. Najvyšší možný – 24:0 – padol hneď 2-krát a to v skupine D, keď si týmto výsledkom poradili so Zuzanou Pilarčíkovou Denis Jakabovič aj Jakub Nagy. Valcoval aj Tomáš Král v skupine A a po dvoch identických výsledkoch 15:0 nad Štefanom Bartekom a Petrom Osvaldom postúpil do štvrťfinále bez straty bodu. S čistým štítom postúpil aj Adam Fekete, tiež po výsledkoch 12:0. Divoký zápas s veľkou porciou bodov odohral aj Martin Benčat, ktorý zvíťazil nad Danielou Drotárovou 13:5.

Vo štvrťfinále sa stretli tieto dvojice: Tomáš Král – Martin Benčat, Adam Fekete – Jakub Nagy, Lukáš Baláži – Denis Jakabovič a Jozef Griač – Martin Opát. Dá sa povedať, že zo všetkých štvrťfinálových zápasov postúpili favoriti. V semifinále tak zviedli tuhý boj Tomáš Král s Jakubom Nagyom, z ktorého vzišiel ako víťaz práve Tomáš Král. Druhou a vyrovnanejšou semiinálovou dvojicou boli Lukáš Baláži a Martin Opát. Ich vzájomný zápas musel rozhodnúť až tie-break a po stave 3:3 sa z postupu do finále radoval Lukáš Baláži. Martin Opát následne prehral aj zápas o bronz a podľahol Jakubovi Nagyovi 2:5. Finále bolo ešte jednoznačnejšou záležitosťou a veľmi rýchlo sa ukázalo, kto je v BC1 pravý Král. 🙂 Tomáš Král zvíťazil 9:1, získal zlatú medailu a okem nej si prebral aj ocenenie Boccista roka 2018 v kategórii BC1, k čomu mu gratulujeme.

1. miesto

Tomáš Král

asistent: Pavel Král

2. miesto Lukáš Baláži

asistent: Frederika Fratričová

3. miesto Jakub Nagy

asistent: Jozef Nagy

Už v sobotu 2. marca sa na rovnakom mieste uskutoční 1. ligové kolo BC5.

Tlačová správa (.pdf) | Kompletné výsledky (.pdf) | Fotogaléria (Facebook Boccia Slovakia)

Foto: Aurel Staňo

Zdieľaj: