1. ligové kolá BC2 a BC3 (rekapitulácia)

Počas víkendu 17. a 18. marca sa v priestoroch ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave konali dva turnaje z radu ligových kôl. V sobotu sa na štyroch kurtoch bratislavskej telocvične predstavili hráči kategórie BC3 a v nedeľu ich vystriedali hráči najpočetnejšej kategórie na Slovensku, BC2.

V kategórii BC3 sa očakával finálový súboj “západu” reprezentovaného Adamom Buriankom a “východu”, ktorý zastupoval Boris Klohna. Obaja vyhrali svoje skupiny, no v semifinále vystavil Klohnovi stopku iný skúsený hráč, Michal Tižo, hrajúci za ŠK OMD Farfalletta Žilina. Ani Buriankovi nebolo v semifinále všetko jedno, pretože hoci vyhrával nad Ľubkou Škvarnovou po troch smenách 7:2, v poslednej smene mu hrozilo vyrovnanie. Nakoniec sa však Škvarnovej podarilo ukoristiť len 2 body, čo Burianka posunulo do finále. V ňom si poradil s Tižom jednoznačnejšie než v prvom vzájomnom zápase na turnaji a po výhre 8:0 sa mohol tešiť z víťazstva. Ako čiastočnú satisfakciu môže považovať Boris Klohna aspoň zisk bronzovej medaily.

Kategória BC2 ponúkla pokračovanie dominancie Róberta Mezíka a tiež stíhaciu jazdu “večne druhého” Petra Minarecha. Obaja si svoje finálové zápolenia z minulej sezóny preniesli aj do svojho prvého turnaju v novej sezóne. S tretím miestom môže byť spokojný Tomáš Dančo, ktorý, ako sa zdá, opäť našiel formu. Príjemne prekvapil Peter Novota ziskom 4. miesta a Kristína Kudláčová, ktorá sa ako 15. hráčka minulej sezóny umiestnila na peknom 7. mieste.

Kompletné výsledky – 1. ligové kolo BC3 (.pdf)

Kompletné výsledky – 1. ligové kolo BC2 (.pdf)

Poďakovanie (.pdf)

Zdieľaj: