3. ligové kolo BC2 (výsledky)

Ligový turnaj, 3. kolo kategórie BC2 zorganizovali Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Organizácia muskularnych dystrofikov v SR. Turnaj bol hodnotený do slovenského rankingu. Hral sa podľa platných pravidiel BISFed.

Posledného ligového preteku tohtoročnej sezóny sa zúčastnilo 12 hráčov. Hráči boli rozdelení do štyroch skupín. Z nich postupovali prví dvaja do štvrťfinále. Zápasy v skupinách išli podľa rankingového scenára až na skupinu „C“, kde sa prekvapivo ďalej neprebojovala reprezentantka Kristína Kudláčová. O najväčšie prekvapenie sa potom postarala Eliška Jankechová, keď postúpila až do finále a získala svoje prvé medailové umiestnenie v kariére. Ligový hattrick získala naša dlhoročná jednotka Róbert Mezík.

Poradie v skupine A: 1. Mezík Róbert (ŠK Altius Bratislava) 2. Dančo Tomáš (ŠK Altius Bratislava) 3. Riečičiar Adam (ŠK Altius Bratislava)
Poradie v skupine B: 1. Minarech Peter (ŠK Altius Bratislava) 2. Novota Peter (ŠK Altius Bratislava) 3. Hlinka Richard (OMD v SR/ŠK Boccian)
Poradie v skupine C: 1. Breznay Michal (ZOM Prešov) 2. Mateašiková Adriana (ŠK Altius Bratislava) 3. Kudláčová Kristína (ZOM Prešov)
Poradie v skupine D: 1. Kurilák Rastislav (ZOM Prešov) 2. Jankechová Eliška (OMD v SR/ŠK Boccian) 3. Vavrica Peter (ŠK Altius Bratislava)

Štvrťfinále:

Mezík Róbert (ŠK Altius Bratislava) – Mateašiková Adriana (ŠK Altius Bratislava) 10 : 0

Kurilák Rastislav (ZOM Prešov) – Novota Peter (ŠK Altius Bratislava) 4 : 2

Dančo Tomáš (ŠK Altius Bratislava) – Breznay Michal (ZOM Prešov) 7 : 0

Minarech Peter (ŠK Altius Bratislava) – Jankechová Eliška (OMD v SR/ŠK Boccian) 1 : 5

Semifinále:

Mezík Róbert (ŠK Altius Bratislava) – Kurilák Rastislav (ZOM Prešov) 6 : 4

Dančo Tomáš (ŠK Altius Bratislava) – Jankechová Eliška (OMD v SR/ŠK Boccian) 3 : 4

O 3. miesto:

Kurilák Rastislav (ZOM Prešov) – Dančo Tomáš (ŠK Altius Bratislava) 7 : 0

Finále:

Mezík Róbert (ŠK Altius Bratislava) – Jankechová Eliška (OMD v SR/ŠK Boccian) 14 : 0