Veľký úspech reprezentácie v Kanade

Naši boccisti famózne reprezentovali Slovensko na Boccia World Open v Montreale.  Z  Kanady si totiž zásluhou Páru BC4 vezieme zlaté medaily. Skvelý výkon predviedol aj Tím BC1/BC2, ktorý si odnáša bronzové medaily. Darilo sa aj jednotlivcom. Striebornú medailu pre našu krajinu vybojoval Jakub Nagy v kategórii BC1. Jeho cesta vyraďovacou časťou turnaja viedla cez tímového kolegu Lukáša Balážiho vo štvrťfinále, cez Wong-jong Yoo z Južnej Kórey v semifinále, no vo finále ho zastavil ďalší súper z Kórey Dong-woo Lee.

Podobnú cestu za medailou absolvoval Róbert Mezík v kategórii BC2. Najprv prešiel cez krajana Tomáša Krála, no v semifinále nestačil na Youg-jin Lee z Južnej Kórey. No v zápase o 3. miesto porazil ďalšieho Kórejčana So-yeong Jeonga a získal tak bronz.

Okrem nich zasiahol do vyraďovacej časti aj Samuel Andrejčík v kategórii BC4, no na Jean-Paula La Fontaina z Austrálie nestačil.

Na Boccia World Open 2016, Montreal nás reprezentovalo sedem športovcov: Jakub Nagy, Lukáš Baláži (BC1), Róbert Mezík, Tomáš Král (BC2), Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Martin Strehársky (BC4).