V Janove sme získali všetko, čo sa získať dalo

V dňoch 9. – 15. októbra sa v Janove v Taliansku odohrali Európske športové hry mládeže, multi-športové podujatie pod hlavičkou Európskeho paralympijského výboru. Na týchto hrách sa mohli zúčastniť hráči rôznych paralympijských športov do 21 rokov.

Slovensko malo okrem iných športov zastúpenie aj v boccii, a nie hocijaké. V Janove nás reprezentovali naši zlatí medailisti z Ria, Samuel Andrejčík a Michaela Balcová, obaja v kategórii BC4. Svoju úlohu favoritov sa im podarilo naplno zúžitkovať, pretože obaja to dotiahli v súťaži jednotlivcov do finále. V ňom sa z víťazstva tešil Sninčan Samuel Andrejčík, ktorý zvíťazil 6:5. Okrem toho obaja vyhrali aj súťaž Párov BC4, keď porazili vo finále Chorvátsko 4:1. Celková bilancia našej výpravy je 2× zlato a 1× striebro.

Najbližší turnaj našich boccistov čaká na prelome októbra a novembra. Majstrovstvá Európy sa uskutočnia od 25. októbra do 2. novembra v Portugalsku. Držíme palce.