Prví súperi Slovákov v Pekingu sú známi

Už o týždeň odlieta slovenská reprezentácia do ďalekého Pekingu, kde bude hájiť naše farby na vrchole sezóny – na Majstrovstvách sveta. Minule sme si predstavili športovisko, kde sa MS budú konať.

Dnes začneme analyzovať súperov, ktorí budú stáť našim chlapcom v ceste za vytúženým úspechom. Na úvod všetkého si povedzme, že čo sa týka súťaží Párov a Tímov, našu krajinu bude reprezentovať iba Tím BC1/2 v zložení Jakub Nagy – Lukáš Baláži – Róbert Mezík – Tomáš Král, ktorý momentálne figuruje na 12. mieste. Nedávno bolo organizátormi MS uverejnené zloženie skupín v súťaži Tímov a Párov, ktoré sa okamžite dostalo na internet. Slováci boli zaradení do skupiny D spoločne s reprezentantmi Holandska, Portugalska a Brazílie.

Slovenský Tím BC1/2

Holandsko

Zloženie tímu: Barend Drost (BC1), Daniel Perez (BC1), Judith Bulthuis (BC2), Bernd Meints (BC2)
Postavenie v rankingu: 13. miesto

Holandsko síce figuruje na 13. mieste medzinárodnom rebríčku, no úspechy jednotlivcov na júnovom Boccia World Open v Portugalsku môžu dať krajine tulipánov nádej pre úspech aj v súťaži Tímov. Holanďania na spomínanom turnaji zabodovali najmä v kategórii BC1. Daniel Perez vyhral zlatú medailu a Barend Drost bronzovú. V súťaži Tímov však Holandsko skončilo na 7. mieste.

tím holandsko

Portugalsko

Zloženie tímu: António Marques (BC1), João Paulo Fernandes (BC1), Abílio Valente (BC2), Cristina Gonçalves (BC2), Fernando Ferreira (BC2)
Postavenie v rankingu: 4. miesto

Portugalci majú vždy len tie najvyššie ambície. Ich sebavedomie posilnil aj úspech v Portugalsku na Boccia World Open, keď sa im v domácom prostredí podarilo zvíťaziť. Na ich víťaznom ťažení porazili v semifinále aj náš Tím 9:4. Na oplátku porazil na tomto turnaji Róbert Mezík domáceho Abília Valenteho vo finále 5:2 a získal tak senzačné zlato. Zápas s touto krajinou tak bude mať pre nás špecifickú príchuť a dúfajme, že aj víťaznú.

tím portugalsko

Brazília

Zloženie tímu: José Carlos Chagas de Oliveira (BC1), Daniela Aparecida Falotico (BC1), Luiz Carlos Rodrigues (BC2), Maciel Souza Santos (BC2), Lucas Araújo (BC2)
Postavenie v rankingu: 5. miesto

Brazília je pre náš Tím najväčšou neznámou, keďže sa s ňou naši reprezentanti nestretávajú tak často. No 5. miesto v rebríčku dáva tušiť, že pôjde o mimoriadne zdatných a nepríjemných súperov. Veríme, že naši chlapci úspešne zvládnu aj tento súboj a dostanú sa do ďalších bojov o medaile.

tím brazília

Sledujte našu stránku aj naďalej. Budeme pridávať nové články a aktuálne informácie o všetkom, čo sa v súvislosti s blížiacimi sa Majstrovstvami sveta udeje. Nezabudnite nás sledovať aj na Facebooku.