Boccia World Open: Máme zlato a bronz

Slovenskí reprezentanti v boccii štartovali v dňoch 18. – 22. júna na Boccia World Open Póvoa 2014Portugalsku. Róbert Mezík vyhral súťaž skupiny BC2 a Samuel Andrejčík bol v BC4 tretí.

Róbert Mezík porazil vo finále domáceho Valenteho 5:2 a získal zlatú medailu. V jeho skupine štartoval aj ďalší slovenský reprezentant Tomáš Král, ktorý skončil na 10. mieste.

Majster Európy 2013 Samuel Andrejčík zvládol súboj o bronz, keď porazil Maďara Béresa 5:1. V tej istej skupine obsadil Róbert Ďurkovič 10. – 11. miesto a Michaela Balcová 25. miesto.

Tesne nám ušla medaila v tímovej súťaži BC1/BC2, kde sme prehrali zápas o 3. miesto so Španielmi 5:6.

Ďalšie umiestnenia Slovákov:

BC1: 9. Jakub Nagy, 15. Lukáš Baláži

BC3: 26. Adam Burianek

Páry BC4: 5. Slovensko

Podujatie sa konalo v meste Póvoa de Varzim na severozápade Portugalska, ktoré býva už tradičným dejiskom súťaží v boccii. Štartovalo tu 110 športovcov z 18 krajín.