3. ligové kolo (reportáž + výsledky)

Tretie ligové kolo v boccii, posledné pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska, sa odohralo počas víkendu 20. – 21.5.2017 v telocvični Súkromnej ZŠ – DSA na Mukačevskej ulici v Prešove. Organizátorom bol domáci ŠK ZOM Prešov pod gesciou a s podporou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

V sobotu sa odohrali súboje v kategóriách BC1 (1. Tomáš Král, 2. Lukáš Baláži, 3. Jakub Nagy) a BC2 (1. Róbert Mezík, 2. Peter Minarech, 3. Rastislav Kurilák). V nedeľu boli na programe súťaže v BC3 (1. Boris Klohna, 2. Adam Burianek, 3. Michal Tižo) a BC4 (1. Samuel Andrejčík, 2. Martin Burian, 3. Michaela Balcová).

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 34 hráčov, vrátane kompletnej slovenskej špičky a zlatých paralympijských medailistov. Gratulujeme víťazom a ďakujeme rozhodcom, časomeračom, asistentom, dobrovoľníkom, fanúšikom, partnerom a podporovateľom, ktorými boli aj:

Ideálna mládežnícka aktivita, M.A.J. Košice o.z., Súkromná základná škola DSA na Mukačevskej ulici v Prešove, Krajské športové centrum Prešov, Mesto Prešov, Pictus – grafické štúdio, ARES – prekonajme spolu bariéry.

(zompresov)

Výsledky BC1 a BC2 (.xls)   Výsledky BC3 a BC4 (.xls)

Zdieľaj: